SÜMED: Küresel Eğilimler Kapsamında Türk Yükseköğretim ve Araştırma Ekosisteminin Değerlendirilmesi
TOPLANTI ODASI KİRALAMAK

SÜMED: Küresel Eğilimler Kapsamında Türk Yükseköğretim ve Araştırma Ekosisteminin Değerlendirilmesi

4 Nisan Pazartesi günü Sabancı Üniversitesi Mezunları Ankara Koordinatörlüğü ile birlikte düzenlediğimiz seminerler dizisinin 'Küresel Eğilimler Kapsamında Türk Yükseköğretim ve Araştırma Ekosisteminin Değerlendirilmesi' konu başlıklı etkinliğini Ankara Söğütözü şubemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz!


Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal'ın önderliğinde gerçekleşecek seminerde küresel eğilimler ve yükseköğretimin bu eğilimlerden nasıl etkilendiğini öğreneceğiz. 

Seminerin İçeriği: 

Küresel Eğilimler
Yükseköğretim Kurumlarının Görevleri
Yükseköğretim Alanındaki Eğilimler
Sanayi Kuruluşları İçin Rekabet Gelişimi
İş Birlikleri
Dünyadaki Yükseköğretim Sistemleri
Avrupa Yükseköğretim Alanı Süreci
Bologna Süreci

Katılım için: SUmezunAnkara@gmail.com


Prof. Dr. Hasan Mandal Kimdir?965 yılında Eskişehir'de doğan Hasan Mandal, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Yunusemre İlkokulu, Devrim (Atatürk) Ortaokulu ve Motor Meslek Lisesi'nde tamamladı. 1987 yılında ODTÜ, Metalurji Mühendisliği Bölümü'nden Lisans derecesini, 1992'de Newcastle Üniversitesi'nden Doktora unvanını alan Dr. Mandal, 1992-1994 yıllarında Newcastle Üniversitesi'nde araştırma asistanı ve 1997-1998 yılları arasında Alexander von Humboldt Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile Karlsruhe Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak çalıştı.
 
1994 yılında Anadolu Üniversitesi, Seramik Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1996'da Doçent, 2001'de Profesör unvanını aldı.
           
Prof. Mandal'ın 65'i SCI kapsamındaki dergilerde yayınlanmış 100'ün üzerinde eseri bulunmaktadır ve bu eserlerine 750 den fazla atıfta bulunulmuş olup h faktörü 15'dir. Kendisinin editörü olduğu 5 adet kongre bildiriler kitabı mevcuttur ve ayrıca 3 adette uluslararası kapsamda patenti bulunmaktadır.
 
6000 üyeye sahip Avrupa Seramik Derneği'nde Daimi Yönetim Kurulu ve Konsey Üyelikleri, Uluslararası Seramik Federasyonu Konsey Üyeliği görevlerinde bulunan Prof. Mandal, merkezi İngiltere de bulunan Dünya İnovasyon Vakfına (WIF) danışmanlık yapmaktadır. Kendisi yakın zamanda Dünya Seramik Akademisine (WAC) üye seçilmiş olup WAC'ın tek Türk üyesidir.
 
Prof. Mandal, 15 Mart 2011 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesinden ayrılarak Sabancı Üniversitesinde, Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörü, Ocak 2012 itibaren de aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak da görev yapmaktadır.
 
Prof. Mandal, halen YÖK-Bologna Uzmanları Ulusal Takım Koordinatörlüğü; YÖK-Ulusal Yeterlilikler Komisyonu Üyeliği, GOSB Teknopark Yönetim Kurulu Üyeliği, İnovent A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, ÜSİMP (Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu) Başkan Yardımcılığı, Teknopark İstanbul Akademik Platform Koordinatörlüğü, TÜBİTAK, Teknoloji Transferi Mekanizmaları Destekleme Grubu (TEMEG) Yürütme Kurulu Üyesi, Avrupa Seramik Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunmaktadır. Ayrıca Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesinde, Üniversiteden diğer 3 öğretim üyesi ile birlikte kurulan MDA İleri Teknoloji Seramikleri Ltd. şirketinin kurucu üyesidir.PAYLAŞ

KATILIM DURUMU

İLGİLİ ETKİNLİKLER