İş hayatında başarı söz konusu olduğunda, en önemli unsurların başında, verilen işin düzgün bir şekilde takip edilmesi ve son teslim tarihine uygun biçimde hazırlanması gelmektedir. Yani bir işi üstünüze aldığınızda, sorun yaşamadan tüm süreci kontrol altında tutmalı ve başarılı bir şekilde sona erdirmeniz gerekmektedir.

Peki yoğun bir iş hayatınız varsa ve sürekli olarak yeni işler alıyorsanız, iş takibini nasıl yapacaksınız? Ya da sorumuzu şöyle soralım: İş takip sürecini efektif hale getirerek tüm süreci nasıl kontrol altında tutacaksınız? Tabii ki de iş takip uygulamaları kullanarak…
Gelişen ve değişen iş dünyası neticesinde, iş hayatına yardımcı olacak uygulama ve diğer unsurlar da paralel olarak gelişti. Bunların en belirginleri olarak iş takip uygulamalarını gösterebiliriz. Sonuçta bir gereksinim olarak ortaya çıkan iş takip uygulamaları, günümüz profesyonel iş hayatının olmazsa olmazlarıdır.
Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak iş hayatınızı kolaylaştıracak iş takip uygulamalarını bir liste halinde size sunmak istedik.

İşte size iş yaşamınızda avantajlar sunacak 5 iş takip uygulaması:

1- Trello

İş takip uygulamaları listemizin başında Trello geliyor. Kullanımı kolay arayüzü ve iş arkadaşlarınızla paylaşıma uygun yapısı ile Trello, iş takibinizi kolay bir şekilde yapmanıza fırsat tanıyor. Yapılacaklar, üzerinde çalışılanlar ve yapılanlar olarak süreci istediğiniz şekilde planlayabileceğiniz bu iş takip uygulaması, konusu açılan iş üzerine yorum ve dosya ekleme gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor.
Ayrıca teslim tarihi ekleme ve bu teslim tarihine göre uyarı alma seçeneklerine de sahip olan Trello uygulaması, çalışma sürecinizi hem daha düzenli hem de daha efektif bir hale getirmenize olanak sağlıyor.

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.

2- Jira

Sırada son derece kapsamlı bir iş takip uygulaması var: Jira… Jira’da, bir proje yaratabilir, bu projeyi ilgili kişiye atayabilir (assigne) ve teslim tarihi koyarak projenin efektif bir şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yarattığınız projenin hangi aşamada olduğunu proje durumundan görebilirsiniz.
Bunlara ek olarak projenin içerisinde alt görevler oluşturabilir, projeye dair tüm detayları – görsel, metin, doküman vs. – açıklama alanına ekleyebilir ve yorumlar yaparak projenin her aşamasında sorunsuz bir süreç yaratabilirsiniz. Kullanışlı tasarımı ile dikkat çeken bu iş takip uygulamasını iş hayatınızda değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.

3- Asana

Asana uygulaması ile farklı birçok projeyi aynı anda takip edebilir ve hem kendinizin hem de çalışma arkadaşlarınızın işleri düzenli bir şekilde yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Bir konu başlığı altında farklı alt başlıklar, bu alt başlıklar altında da görevler oluşturmaya olanak sağlayan tasarımı ile dikkat çeken Asana, görevler içerisinde dosya ve yorum eklemeyi de mümkün kılıyor.
Farklı kişilere göre özelleştirilme imkanı bulunan ve teslim tarihi ekleme seçeneğiyle her işi zamanında bitirmenin kapılarını açan bu iş takip uygulamasını iş hayatınızda profesyonel süreç yönetimi için tercih edebilirsiniz.

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.

4- Teamwork

Adından da anlaşılacağı üzere ekip çalışması için harika bir uygulama ile listemize devam ediyoruz: Teamwork…
Tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamada da iş atama ve teslim tarihi ekleme özellikleri bulunuyor. Sürecin sorunsuz bir şekilde yürümesi için son derece önemli olan iletişim ve takip süreçlerini kolay hale getiren bu iş takip uygulaması, yaratılan projenin yüzdesel olarak hangi aşamada olduğunu görmenizi ve bütçe gibi farklı metrikler yardımıyla projenin sağlıklı yürüyüp yürümediğini tek bir arayüzde takip etmenizi mümkün hale getiriyor.
Efektif proje yönetim süreçleri için Teamwork, doğru karar gibi görünüyor.

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.

5- ClickUp

Yazımızı yine kullanışlı bir iş takip uygulaması ile sonlandırıyoruz: ClickUp… Ana başlık ve alt başlık şeklinde projeler oluşturarak kişilere atama sonrasında, teslim tarihi ve öncelik etiketlerinden uygun olanı ekleme fırsatı sunan ClickUp, iş takibinizi kolaylaştırmak için doğru bir tercih…
Projelerin hangi aşamalarda olduklarını görmenizi sağlayan etiketleriyle de tek bir arayüzden tüm süreci kontrol altında tutmanızı mümkün kılan bu iş takip uygulaması, farklı şablonlarıyla da projenize uygun bir yönetim alanı oluşturmanıza yardımcı oluyor. ClickUp uygulamasına iş takip sürecinizde yer açmanın tam sırası!

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcuttur.