Eskiden beridir işletmelerde olan hybrid ve remote çalışma sistemleri, pandemi öncesinde insanlar tarafından pek bilinmiyordu ve sanki pandemiyle ortaya çıkmışlar gibi bir algı oluştu. Halbuki bu sistemler, yıllardır belirli işletmeler tarafından uygulanıyordu.

Sonra ne oldu? Pandemi çıktı ve remote çalışmak hemen hemen herkes için gereklilik haline geldi. Pandemi sonrasında da, 2 yıl kadar bir süre remote çalışan bireylere, sonrasında kolaylık sağlamak için ya kalıcı remote sistem getirildi ya da hybrid sistem ile orta yol bulundu.

Peki herkes tarafından dile getirilen hybrid ve remote çalışma nedir? Bu sistemlerden hangisi sizin için ideal? Bu soruların cevabına bu yazımızda yer vereceğiz.

Hybrid Çalışmak Nedir?

İlk olarak hybrid çalışmakla başlıyoruz. Bu kavramı biliyor olabilirsiniz ama yine de açıklamak isteriz. Hybrid çalışmak, haftanın belirli günleri evden belirli günleri de ofisten çalışmak anlamına gelen bir terimdir. Yani siz hybrid çalışan bir iş yerinde işe başlayacaksanız, burada haftanın belirli günleri ofise gideceğinizi aklınızın bir köşesinde bulundurun.

Hybrid çalışma sırasında haftanın hangi günleri işe gideceğiniz, genel olarak işletme tarafından belirlenir ama bazı durumlarda işveren ve çalışan konuşarak ortak karar da verebilirler. Hem ofis ortamı ve iş arkadaşları ile bağların korunduğu, hem de evden çalışmanın konforunun deneyimlendiği hybrid sistemi, günümüzde pek çok kişinin favori yöntemidir.

Remote Çalışmak Nedir?

Sırada remote çalışmak var. Remote çalışmak, adından da anlaşılacağı gibi uzaktan yani istediğiniz yerden hizmet vermeniz anlamına gelmektedir. Şirketinizin nerede olduğunun bir önemi olmadan, siz evinizden -ya da dünyanın dilediğiniz ucundan- hizmet verebilir ve bu süreci sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

Remote çalışma size birçok fayda sağlayabilecek bir sistemdir. Örneğin evinizden işinize kadar yapacağınız belki saatlerce sürebilecek bir yolculuktan kurtulursunuz ve artan zaman ve enerjinizi çalışmaya ayırabilirsiniz. Ayrıca remote çalıştığınız için isterseniz bir tatil beldesinde, isterseniz bağ evinizde, isterseniz de ziyarete gittiğiniz bir arkadaşınızın yanında sıkıntı yaşamadan süreci yönetebilirsiniz.

Sizin İçin İdeal Sistem Hangisi?

İki tane çalışma sistemine dair genel bilgileri ilettik. Peki sizin için ideal sistem hangisi? Buna cevap verebilmek için öncelikle sizin nasıl bir çalışma ortamı istediğinizi düşünmeniz gerekiyor. Eğer ofis ortamının, zaman zaman yapılan ekip toplantılarının ve iş arkadaşlarıyla düzenli etkileşimin verimliliğe önemli bir katkı sağladığını düşünüyor ve bunları iş hayatınızdan çıkarmak istemiyorsanız, hybrid sistem sizin için daha iyi olacaktır diyebiliriz.

Öte yandan dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden çalışabilmek istiyorsanız ve herhangi bir sebepten ötürü bir ofis ortamına ihtiyaç duymuyorsanız da remote çalışma sistemi sizin için uygun bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Bu iki sistemin etkisinin kişiden kişiye değişebildiğini belirtmekte de ayrıca fayda var tabii… Öyle ki kimi insan kendini ofis ortamında daha verimli bulurken, kimi de tamamen izole olup evde yalnız başına çalıştığında daha üretken olduğunu ifade ediyor. Siz de bunları göz önünde bulundurarak kendinize en uygun sistemi bulabilirsiniz.

Hybrid veya Remote Çalışmanın En Verimli Yolu: Workinton

Hangi yöntemi tercih edeceğiniz fark etmeksizin, mümkün olabilecek en verimli şekilde çalışmak istiyorsanız, Workinton olarak sunduğumuz ofis çözümleri tam size göre! İdeal çalışma ortamları gözetilerek hazırlanan ofislerimiz sayesinde, dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman verimli çalışabilirsiniz!

Remote çalışmak isteyen birisiniz ama aynı zamanda sosyalleşmek ve networking yapmak da mı istiyorsunuz? O zaman Workinton sizin için en uygun yer… Co-working alanlarında farklı sektörlerden profesyoneller ile tanışarak hem sosyalleşebilir hem de network’ünüzü genişletebilirsiniz.

Hybrid çalışan birisiniz ama yine de evinizde aradığınız verimi yakalayamıyor musunuz? O zaman Workinton sizin için en uygun yer… İstediğiniz zaman hiçbir sorun yaşamadan ideal çalışma ortamında hizmetlerinizi devam ettirebilir ve evinizde bulamadığınız çalışma konforuna kolayca ulaşabilirsiniz.

Kısacası hybrid ya da remote, mümkün olan en verimli çalışma ortamında yer almak istiyorsanız, sizleri de İyi Çalışanlar Ülkesi’ne bekliyoruz! Her ihtiyaca uygun modern ofis çözümlerimiz için, aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz!

https://www.workinton.com/ofis/