Toplantılar, her ne kadar kimisi için sıkıcı olabilse de, doğru planlanıp uygulandıklarında işlerin doğru bir şekilde planlanması, iş takibinin ve paylaşımının yapılması ve iş hayatına dair önemli konuların değerlendirilmesi için elzemdir.

Toplantılarınızın daha verimli geçmesi, hedeflerine ulaşabilmesi için, toplantı odalarınızın ideal bir ortama sahip olması büyük önem taşımaktadır.

Peki ideal toplantı odaları nasıl olmalıdır? İşte daha verimli iş toplantıları için ideal toplantı odalarını oluşturmak adına değerlendirebileceğiniz ipuçları:

Yeterli Havalandırma

Bir toplantı odasında tasarıma ya da oturma düzenine geçmeden önce üzerinde durmamız gereken konu havalandırmadır. Ferah bir ortamda toplantı yapmak, toplantı sürecinin düzgün bir şekilde hayata geçirilmesi için son derece önemlidir. Toplantı odası olarak planladığınız odanın ısıtma ve soğutma seçeneklerine sahip olması gerekir ki bu sayede yazın ve kışın dilediğiniz zaman toplantı gerçekleştirebilin.

Ayrıca dışarıya açılan pencerelere sahip bir toplantı odası, gerekli durumlarda odayı havalandırmak ve içeriye temiz hava sokmak için gereklidir. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda ideal toplantı odası oluşturmak için ilk olarak havalandırma konusu üzerine yoğunlaşmalı ve bu sorunu çözdükten sonra diğer başlıklara geçmelisiniz.

İdeal Işık Düzeni

Toplantı odalarında belki saatler geçireceksiniz. Bunun için toplantı odalarının ışıklandırmasına dikkat etmelisiniz. Dışarıdan ışık alan bir odaya sahipseniz, en uç noktada oluşabilecek karanlığı dikkate almalı ve bu sorunu ortadan kaldırmalısınız. Yani oda içerisinde homojen bir aydınlık yaratmalısınız.

Ayrıca dışarıdan gelebilecek yoğun güneş ışınlarının sebep olabileceği aydınlığı, gerektiğinde engellemek için jaluzi gibi öğeleri, ideal toplantı odası oluşturmak için tercih etmelisiniz. Bunlara ek olarak sunum ve konuşma gibi farklı durumlarda içerideki ışığı aktiviteye göre şekillendirmek istiyorsanız, buna uygun farklı aydınlatma opsiyonlarına toplantı odanızda kesinlikle yer vermelisiniz.

Teknolojik Ekipmanlar

İdeal toplantı odasını oluşturmak için çıktığınız bu yolculukta sırada ekipmanlar var. Eğer ki toplantılarınızda yoğun olarak bilgisayar kullanıyor ve bilgisayar üzerinden sunumlar yapıyorsanız, burada bir projeksiyon ve projeksiyona uygun bir sunum perdesi, sizin için kaçınılmaz ekipmanlar…

Bunların yanı sıra kalabalık toplantılar gerçekleştiriyorsanız, yaşayabileceğiniz sorunların başında sesinizi herkese duyurmak gelecektir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için mikrofon ve hoparlör gibi seslendirme ekipmanlarınıza toplantı odanızda yer vermelisiniz.

Bu ekipman listesini toplantı anında ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarınıza göre çoğaltabilir, sizin için ideal toplantı odası ekipmanlarını hızlıca oluşturabilirsiniz.

Doğru Oturma Düzeni

İdeal bir toplantı odası oluşturmak istiyorsanız, toplantı odasında oluşturacağınız oturma düzeni üzerine kafa yormanızı öneririz. Burada oval bir ortam mı yoksa dikdörtgen bir ortam mı yaratmak istiyorsunuz? Bu sorunuzun cevabı, toplantı odası olarak planladığınız yerin tasarımına ve boyutuna göre şekillenecektir.

Toplantı odanızın boyutlarına bakarak buna karar vermeniz çok olası görünmüyor. Burada profesyonel bir destek alarak toplantı odanız için ideal oturma düzenini bulabilirsiniz. Ayrıca kişilerin nasıl oturacağına da karar vermeli ve yan yana, karşılıklı ya da sıralı bir şekilde oturma düzeni oluşturarak ideal toplantı odanızı ortaya çıkarmalısınız.

İş Toplantılarınız İçin İdeal Toplantı Odaları Workinton’da!

İdeal toplantı odası oluşturmak için dikkate almanız gereken başlıkları burada sonlandırıyoruz. Bu süreç, sizin için yorucu geliyorsa korkmanıza hiç gerek yok, çünkü Workinton olarak sunduğumuz sanal ofis ve co-working çözümlerinin yanı sıra ideal toplantı odalarıyla da her zaman yanı başınızdayız.

Ferah, aydınlatması profesyonel bir şekilde planlanmış olan ve farklı oturma düzenleriyle ihtiyaçlarınıza en doğru çözümleri sunan toplantı odalarımızı saatlik, günlük ve proje süresince sizlere sunuyoruz.

İdeal toplantı odalarında toplantılar gerçekleştirmek istiyorsanız, hemen toplantı odası sayfamızı ziyaret edebilir ve çalışma arkadaşlarınız için ideal toplantı odasını kiralayabilirsiniz.