Globalleşen dünya ve bununla birlikte değişim geçiren istek ve ihtiyaçlar, hemen her alanda olduğu gibi, iş yaşantısında da önemli dönüşümlerin önünü açtı. İlerleyen satırlarda bahsedeceğimiz yeni nesil çalışma alanları da, bu doğrultuda “Nasıl daha verimli çalışırız?” sorusuna verilen en güzel cevaplardan bir tanesi.

Gelin, yeni nesil çalışma alanı nedir, ne değildir, neden yeni nesildir kısaca bir bakalım.

Yeni Nesil Çalışma Alanı Nedir?

“Yeni nesil”den kasıt yalnızca modern bir anlayışla dekore edilmiş iç mekânlar ve ileri teknoloji ürünü araçlar değil elbette. Aslında yeni nesil çalışma alanları derken kastedilen, belli bir çalışma alanından ziyade bir çalışma anlayışı.

Yine de önce bahsedilen yeni nesil çalışma alanlarının tanımını aradan çıkaracak olursak, bireysel çalışanların ya da şirketlerin/ekiplerin, belli bir süre boyunca kiralayarak çalışabilecekleri özel ya da ortak çalışma ortamlarından bahsedebiliriz. Burada anahtar terim, “belli bir süre.” Başka bir deyişle, çalışanlar bu çalışma alanlarını dilerlerse saatlik, dilerlerse günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralayabiliyor, ve ihtiyaçları doğrultusunda kullanabiliyor.

Yeni Nesil Çalışma Alanlarının Avantajları

Yeni nesil çalışma alanları aslında yeni nesil bir çalışma anlayışını tanımlıyor demiştik. Bunu açacak olursak, önce modern dünyada çalışanların belki de en çok önem verdikleri konulardan biriyle başlamamız gerekiyor- esneklik. Yeni nesil çalışma alanları, çalışanlara her ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış çalışma ortamları sunuyor. Çalışanlar da bu ortamları diledikleri zaman, ihtiyaçları kadar kiralayabiliyorlar. Kimi standart bir ofis gibi düzenli olarak gidip geliyor, kimi belli bir proje üzerinde çalışmak için, kimi ise önemli bir toplantı organize etmek için bu alanları kiralayabiliyor. Yani ne zaman, ne kadar çalışmak isterseniz, o zaman ve o süre için size tahsis edilen bir çalışma alanı oluyor.

Bu modern çalışma alanlarında, işletme sahiplerinin faturalar, yeme – içme, ofis malzemeleri gibi iş dışında kalan konulara ekstra zaman ve enerji harcaması gerekmiyor. Özel bir ofis kiralandığında, burası şirket adresi olarak gösterilebiliyor, işveren ve çalışanların ellerindeki işler dışında ekstradan pek bir şeyle uğraşması gerekmiyor.

Networking de yeni nesil çalışma alanlarının göz ardı edilmemesi gereken bir yanı. Farklı sektörlerden profesyonellerin; büyük şirketlerin, start-up’ların ve freelancer’ların bir araya geldiği bu ortamda, her an yeni bir iş/ortaklık fırsatı ortaya çıkabiliyor.

İdeal Çalışma Ortamını, Workinton’da Keşfedin!

Workinton, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli noktalarında hizmete sunduğu yeni nesil çalışma alanlarıyla, farklı sektörlerden pek çok şirket ve serbest çalışana ev sahipliği yapıyor. Sanal ofis, hazır ofis, coworking gibi farklı formatlarla, daha verimli çalışmak isteyenlere ideal bir çalışma ortamının hazırlandığı Workinton şubelerinde, siz de her sektörden profesyonelle bir arada yeni nesil bir ofiste çalışma keyfini yaşayabilir, daha önce hiç olmadığı kadar iyi çalışabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Hazır Ofis

Coworking

Sanal Ofis

Toplantı Odaları