Dijital çağda, günümüzün global dünyasında hemen hemen her alan gibi, “çalışma ortamı” kavramı da bir çeşit evrim süreci geçiriyor. İki yıldır bir şekilde mücadele verdiğimiz pandemi ile birlikte altı iyice çizilen bu evrim, esnek saatler ve bağımsız çalışma ortamlarıyla tanımlanan daha modern, ve tabii ki çok daha dinamik çalışma sistemleriyle kendini belli ediyor. Yeni yazımızın konusu hazır ofis ve sanal ofis konseptleri de bu alanda harika iki örnek!

Eğer siz de yeni çağda yeni nesil çalışma konseptini benimseyenler -ya da benimsemek isteyenler- arasındaysanız, gelin, birlikte hazır ofis ve sanal ofis konseptleri neymiş kısaca bakalım…

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, aslında kendi kendini tanımlayan bir terim. Tabii ki böyle bırakmak olmaz. Biraz açacak olursak, sanal ofis hizmeti, işlerini düzenli olarak gidecekleri bir iş yerine ihtiyaç duymadan da yürütebilecek olan işletmelere, bir şirket kurmak için yasal bir gereklilik olan şirket adresini temin eden bir hizmettir.

Elbette sanal ofis hizmeti yalnızca bununla sınırlı değil. Şirketiniz adına çağrı cevaplama, evrak ve kargo kabul etme, iş toplantısı yapabileceğiniz ferah bir ortama ya da fiziksel bir çalışma alanına ihtiyaç duyduğunuzda size ihtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz profesyonel bir çalışma ortamı sunma da, sanal ofis hizmetinin bir parçasıdır.

Bu sayede, prestijli bir iş adresine ve dilediğiniz zaman elinizin altında olan bir çalışma ortamına sahipken, işlerinizi istediğiniz yerden istediğiniz şekilde yürütebilir, aynı zamanda tam zamanlı geleneksel ofislerin getireceği masraflardan tasarruf edebilirsiniz.

Hazır Ofis Nedir?

Hazır ofiste ise, belirleyeceğiniz bir lokasyonda, gerekli ekipman ve teknolojiler ile donatılmış, verimli çalışabilmeniz için her detayın düşünüldüğü modern bir ofis kiralamış olursunuz. Bunun geleneksel ofis kiralama sürecinden farkı ise; yeni ofisinize kurulurken mobilya alımını, tadilat masraflarını, altyapı maliyetlerini dert etmenize, aynı zamanda elektrik, su, doğalgaz, internet gibi masrafları takip etmenize, temizlik ve teknik destek gibi konularda dışarıdan güvenilir destek aramanıza hiç gerek kalmamasıdır. Başka bir deyişle, hazır ofis sisteminde her detayı kapsayan tek bir kira bedeli öderken, işleriniz dışında herhangi bir şeyi takip etmek zorunda kalmazsınız.

Daha verimli çalışmayı mümkün kılma hedefiyle tasarlanmış olan hazır ofis hizmetleri; yukarıdakilere ek olarak otopark, güvenlik, kargo karşılama gibi hizmetleri de sunarak hayatınızı her anlamda kolaylaştırır, size de yalnızca daha iyi çalışmak kalır!

Size En Uygun Çalışma Ortamını, Workinton’da Sizi Bekliyor!

Eğer siz de çağı yakalamak ve yeni nesil çalışma konseptine uyum sağlamak istiyorsanız, Türkiye’nin çeşitli noktalarında, iş hayatının en prestijli merkezlerinde konumlanan Workinton ofislerinde, işletmenize ve çalışma sisteminize en uygun sanal ofis ve hazır ofis alternatiflerini keşfedebilirsiniz. Her sektörden çok sayıda işletmenin ve freelance profesyonellerin tercihi olan bu coworking ortamlarında, her ihtiyacınızın elinizin altında olacağı bir ofise sahip olabilir, işlerinizden başka hiçbir şeye odaklanmak zorunda kalmadan, daha önce hiç olmadığı kadar verimli çalışabilirsiniz!