Canlı Destek

_+

Canlı Destek

Deneyimsel Pazarlama Atölyesi
TOPLANTI ODASI KİRALAMAK

Deneyimsel Pazarlama Atölyesi

Pazarlama dünyası ürün, marka ve hizmet evrelerini tamamlayıp dördüncü evre olan marka deneyimine geçiş yaptı. Yeni düzende marka ve pazarlama yöneticileri mesailerinin çoğunu müşterilerine özel deneyimler yaşatmak üzerine geçiriyor. Peki başarılı markalar deneyimleri nasıl yaratıyor? Müşterilerine ne hissettiriyor?

Starbucks’a girdiğinizde aldığınız kahve kokusu, dokunduğunuz kahve çekirdeği ya da kahve bardağına yazılan isminiz tesadüflerle ortaya çıkmadı. Fast food restoranlarında hareketli müziklerin kullanılması tüketici sirkülâsyonunu arttırmak için kullanılırken, Chrysler'in 10 mühendisten oluşan ekibi, mükemmel açma-kapama sesini yakalama arayışındaydı. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; Tüketicilerin yüzde 20'si gıda ürünlerinde kokunun tattan daha önemli olduğunu düşünüyor. Bir başka araştırmada da gençlerin koku duyusunun, orta yaş kuşağa göre 200 kat daha güçlü olduğu sonucu çıktı. Özetle; Markaların tüketicilerinde hayranlık yaratması için benzersiz ve unutulmaz bir marka deneyimi yaratması gerekiyor. Peki ama nasıl diyenlerdenseniz sizi de sohbetimize bekliyoruz.

Serdar Keskin

The Others marka deneyim ajans başkanı ve kurucusu. AdTech Istanbul kurucusu. Aylık iş ve yönetim dergisi BrandMap yazarı. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Marka Deneyimi dersinin anlatıcısı. Girişimcilik, Reklamcılık ve Başarısızlık konularının konuşmacısı.

Etkinlik Workinton üyelerine ücretsiz üye olmayanlar için 25TL'dir. Kayıdınız kesinleştirmek veya üye olmak için pazarlama@workinton.com adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ

KATILIM DURUMU