Canlı Destek

_+

Canlı Destek

Gezi ve Doğa Fotoğrafçılığı: Sony Fotoğraf Makinesi Tanıtımı
TOPLANTI ODASI KİRALAMAK

Gezi ve Doğa Fotoğrafçılığı: Sony Fotoğraf Makinesi Tanıtımı

Sony Alpha Türkiye marka elçileri Yelda Baler ve Erdem Silay ile 
Gezi ve Doğa Fotoğrafçılığı dia gösterisi Ve Sony Alpha ürünleri hakkında bilgiyle dolu bir söyleşi
 
Gezi ve doğa fotoğrafçılığı – Yelda Baler Sony ile çektiği fotoğraflarında Anadolu’dan, Venedik Küba Nepal ve Endonezya fotoğraflarının gösterimini izlerken Makine performansları ve seyahat fotoğrafçılığı püf noktalarını aktaracak.
 
Sony Alpha Ürün ve eğitim uzmanı  Erdem Sınay
Ürünler hakkında kısa bilgiler aktarırken cihazları yakından inceleyebileceksiniz.
  
Yelda Baler Hakkında
 
Yelda Baler İstanbul Üniversitesi'nde Fizik, Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı okudu. 18 yıl Newsweek International dergisinin Türkiye Temsilciliğini yaptı.
Kitap editörlüklerinin yanında 2001 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi, Mezunlar Derneğine ait BÜMED dergisinin fotoğraf editörlüğünü, 2005-2008 yılları arasında Sırtçantam gezi dergisinin editörlüğünü yaptı. 2002-2004 yılları arasında da Onur Hava Yolları’nın dergisi Hi-Sky’ın editörlüğünü ve yayın koordinatörlüğünü yaptı. Beş yıldır İTKİB (Türkiye İhracatçılar Birliği) ‘e ait ALIVE halı dergisinibir ilaç firması için hazırlanan Yine Gülümse adlı dergiyi hazırlayıp yayınladı.
 
Adı geçen bu dergilerin yanı sıra Voyager, Skylife, BÜMED, Sırtçantam, Hi-Sky, Varan Yol Boyunca, Hedef, Kapalıçarşı, Tarih ve Toplum, T. Diş Hekimleri Odası, World of Atlas, Simgesel, E-Style, Performans, Mercedes, Pegoute, Anadolu Jet, dergilerinde yazı ve fotoğrafları, yurtiçinde Hürriyet, Sabah, Cumhuriyet gazetelerinde ve gezi eklerinde yurt dışında da Design of Culture dergisinde yazı ve fotoğrafları yayınlandı, yayınlanıyor.
 
Yelda Baler Türkiye’nin neredeyse tamamına yakın bölümünü, yurt dışında da 42 ülkeyi gezdi. Önceleri fotoğraf çekmek için yollara düşerken, artık yollarda olduğu için fotoğraf çektiğini biliyor. Bu yolculuklardan edindiği kazanımlarını dia gösterileri, söyleşiler yaparak ve seminerler vererek meraklılarıyla paylaşıyor. Fotoğraf eğitimleri veriyor. Çeşitli sektörlere pek çok fotoğrafçı yetiştirdi.
 
2015 yılı başından itibaren SONY Ambassador (Fotoğraf Elçisi) olarak SONY ile birlikte çalışmakta ve projelere katılmaktadır.
 
Kazanımları daha çok paylaşmak için 2008 yılında kurduğu ZAYENDE TRAVEL AGENCY ile doğa, kültür, fotoğraf gezilerine ve uzun yolculuklara çıkıyor. 
 
 
Konuşmacı: Yelda Baler – Erdem Silay

Kayıt İçin:

https://gezivedagfotorafciligi.eventbrite.com

PAYLAŞ

KATILIM DURUMU