Canlı Destek

_+

Canlı Destek

Polenözköy'e Yolculuk YazarAyçe Ayyıldız ile
TOPLANTI ODASI KİRALAMAK

Polenözköy'e Yolculuk YazarAyçe Ayyıldız ile

 

Yazar Ayçe Ayyıldız ile Küçük Polonya POLONEZKÖY’E Zamanda Yolculuk

Bir romanın sayfalarında gezinmek, anıların arasında zamanda yolculuk yapmak ve

yazarının yaratıcılık hikayesini dinlemek…

size ilham veriyorsa BİR ROMANIN Kültür Turu’na davetlisiniz.

İstanbul’un belki de “o zamanlarda” kalan en sıcacık köşelerinden birinde; POLONEZKÖY’de, yaşamını sürdüren Polonyalıların korudukları kültürlerini paylaşırken Doğan Kitap tarafından yayınlanan “Biz O Zamanlar Baaçede Oynardık” kitabının satırları arasında gezeceğiz. Polonezköy’ün el değmemiş yemyeşil tabiatında bir kitabın hikayesini yazarı Ayçe Ayyıldız’dan dinlerken, unutulmuş nice güzel hatırayı anımsamanın keyfiyle yürüyeceğiz.

Yazar Ayçe Ayyıldız’la, 1970’li yıllardaki çocukluk anılarının yer aldığı kitabındaki o güzel günleri, dolaplara saklanan akide şekerlerinin tadını damağımızda, misafire ikram edilen kolonyaların kokusunu burnumuzda hissederken, mutlu çocukluk hatıralarını paylaşacağız.

Açılan sandıklardan çıkan o güzel hatıralara eşlik edecek tabiatla baş başa kalabalık bir sofrada yemek yiyeceğimiz, gönlünden kelimeleri dökülenlerin ufak yazı atölyesinde bir hatıra defterine yazarmışçasına duygularını kağıda aktaracağımız, her nefeste doğanın cömertliğini hissederken... Zamanda yolculuk yapacağımız bir gezi.

Buluşma yeri ve zamanı: Taksim AKM önü, saat 09.30 / Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü, saat 10:00

Program: Sabah yazarımız ve otobüsümüzle buluşuyor ardından hareket ediyoruz. İki saatlik yolculuktan sonra Polonezköy’e varıyoruz. Bir kitabın satırları arasında gezerek yemyeşil bir doğanın içinde bir buçuk saatlik yürüyüş yapıyor ardından köye dönüyoruz. Adampol tarihinin anlatıldığı ve 1881 yılında inşa edilen Adampol’ün en eski evi Zofia Ryzy Anı Evi’ni geziyoruz. 1845-46 yılları arasında Bosna’dan gelen Fransisken rahipler tarafından kurulan Mukaddes Anna Kilisesi’ni ve mezarlığı dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimizle temel yazı bilgilerini paylaşacağımız kısa bir çalışma yaptıktan sonra köy meydanına gidiyor ve köy içinde kısa bir yürüyüş yaparken Arıcılık Müzesi’ni ve cam sanatları merkezini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolculuğumuz yazarımız deneyimlerini paylaşırken önce Kadıköy ardından Taksim’e geliyoruz.

PAYLAŞ

KATILIM DURUMU