Canlı Destek

_+

Canlı Destek

Start-Up'larda Çevik Yaklaşımlar
TOPLANTI ODASI KİRALAMAK

Start-Up'larda Çevik Yaklaşımlar

Ürün geliştirme genellikle deneysel yaklaşım sürecidir. Ortam ve gereksinimler tam olarak tanımlanmamıştır. İhtiyaç ve isterler zaman içinde değişir, gelişir.
Sistemler karmaşıktır.


Çevik Yaklaşım, değişime çevik yanıt verilmesi, takım disiplini ve konsantrasyonun sağlanması ürün geliştirme yaklaşımının temel hedefidir. Basit yöntemlerle ancak son derece sıkı bir disiplini ve pratikleri takip edip uygulamak ve hedeflere yönelik çalışmak esastır.


Çevik geliştirme hayat döngüsü kısa sürelerde sürekli tekrarı prensibine dayanır. İhtiyaçlar ve çözümleri için kendi kendini yönetebilen, farklı altyapı ve geçmişe sahip disiplinlerden bir araya gelmiş ekipler kısa süreli, ölçülebilir ve elle tutulabilir hedeflere odaklanmış, aşama aşama ilerleyen, çevik üretime odaklı çalışırlar.  Müşterinin değişen ihtiyaçlarını hızlıca ele alınarak gereksinimlerin aşamalı ancak eksiksiz karşılanması hedeflenir. Takım iletişimi en üst seviyede tutulur ve sürekli olarak ortak hedef odaklı olmaları sağlanır.

İçerik  

Temel Kavramlar  
Geleneksel Geliştirme Süreçleri
Çevik Manifesto
Doğru Bilinen Mit’ler     
Çevik Framework - Roller / Toplantılar / Teslimatlar 
 Çevik Simulasyon (1 Sprint) – 45 Dakika 

Katılımcılar eğitim sonunda, aşağıdaki konuları derinlemesine öğrenmiş olacaklar

Katılanlar, Çevik Geliştirme yaklaşımlarından yaygın olarak kullanılan SCRUM`ın temellerini anlayacak, Scrum pratiklerini uygulayarak Scrum ile ürün geliştirme projelerinde çalışma yeteneklerini geliştireceklerdir. Katılımcılar eğitim sonunda, aşağıdaki konuları derinlemesine öğrenmiş olacaklar.


·       Çevik Yaklaşımları ve ürün geliştirmeyi  
·       Değişiklikler ve karmaşıklıkla başa çıkmanın yollarını 
·       Yüksek kalitede sürekli yazılım teslimatı yapmayı öğrenecekler.

 

Etkinlik Workinton üyelerine ücretsiz üye olmayanlar için 25TL'dir. Kayıdınız kesinleştirmek veya üye olmak için pazarlama@workinton.com adresine mail atabilirsiniz.

 

https://cevikyaklasimlarlevent.eventbrite.com

PAYLAŞ

KATILIM DURUMU