Pandemiyle dünyada gelişen ‘tatil ofis’ trendi, Türkiye’de ‘Her yer ofis’ adı verilen modelle Hapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliğiyle hayata geçiyor. Bodrum Yalıçiftlik’te yer alan Hapimag Sea Garden Resort, Ekim 2021-Mayıs 2022 tarihleri arasında proje ortaklarının paydaşları ve çalışanlarına hizmet verecek. Projenin gelecekte globale yayılan uluslararası bir modele dönüşmesi hedefleniyor. Hapimag Resort Operasyonları Türkiye, İspanya, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, Workinton CEO’su Enis Cevahircioğlu ve STH Travel & Mice Başkanı Tolga Özbabacan’ın katıldığı imza töreninde projenin detaylarını aktarıldı.

Demirkol, iş dünyasına yeni katılan bir terim olan ‘Workation’ yani ‘tatil ve iş bir arada’ modeliyle, çalışanların hem tatil yaptığını hem de işlerini takip edebildiğini belirterek, “Biz belki 10 yıl sonra Türkiye’de sahiplenilmesi beklenen bu trend karşısında çıtayı biraz daha yükseğe çıkardık ve önemli bir iş birliğine imza attık. Dünya çapında kanıksanmış bir trend olmaya hazırlanan ‘Her yer ofis’ adını verdiğimiz iş modelini, Türkiye’de ilk olarak Hapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliğiyle hayata geçiriyoruz” dedi.

En keyifli çalışma

Tolga Özbabacan da, şirket kültürünün çalışanlar arasında gelişmesi, motivasyonlarının artması için ilk adımı attıklarını dile getirerek, “Türkiye’de hazır ofis denilince akla ilk gelen Workinton’la güç birliğine giderek misafirlerimizi, kurumsal müşterilerimizi, diğer ortaklarımızın üyelerini davet ettik. Böylece Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’u dünyanın en keyifli ofislerinden birine dönüştürmeye karar verdik” dedi. Cevahircioğlu, “Beach ofis konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi bu ortaklıkla ‘her yer ofis’ konseptini hayata geçiriyoruz” diye konuştu.